Norsko i Itálie

V červnu 2004 se uskutečnila největší akvizice na českém hostingovém trhu. Vlastníci Globe Internet prodali společnost norské firmě ACTIVE ISP. Největší český webhoster a registrátor domén se tak ocitl v rukách panevropské webhostingové firmy, která se později přejmenovala na ACTIVE 24.

V roce 2005 se potvrzuje zájem zahraničních investorů o tuzemský webhostingový trh. Majitele změnila i společnost P.E.S. consulting. Jejím stoprocentním vlastníkem se stala italská společnost Aruba. Dva největší poskytovatelé webhostingu se tak ocitají v rukou zahraničních majitelů.

500 milionů ročně

Mezi lety 2000 a 2005 se zvýšil počet zákazníků i zisky až o desítky procent ročně, a to takřka u všech specializovaných firem v oboru. V roce 2006 se sice tempo růstu mírně zpomalilo, přesto v roce 2007 zaplatili majitelé webových stránek více než 500 milionů korun jen za pronájem webového prostoru.

Mezi webhostery patří nadále mezi nejúspěšnější společnosti ACTIVE 24 a P.E.S. consulting (Forpsi). Každá z firem hostuje desítky tisíc webových prezentací pro fyzické osoby i pro obrovské korporace.

V pořadí podle počtu pronajatých webů následují za vedoucím duem firmy Zoner software a Ignum.